İade ve Değişim Politikası

• Ürünü kargodan teslim aldığınız tarihten itibaren ilk on dört (14) gün içerisinde iade edebilir veya değişim talebinde bulunabilirsiniz. 

• Tüm kargo ücretleri müşteriye aittir ve iade durumlarında kargo bedelleri iade edilmemektedir. Değişim işlemlerinde yalnızca değişimi yapılan ürününüzün gönderim ücreti tarafımızca karşılanmaktadır. İade ürünlerin kargo bedellerinin ödenmemesi halinde, anlaşmalı bedel üzerinden iade tutarından düşülmektedir. 

• Ürün(ler) orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle yollanması gerekmektedir. Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür. 

• İç giyim çamaşırlarda, bikini ve silikon sütyen vb. iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünlerin değiştirme ve iade işlemi yapılmamaktadır. 

• İade veya değişim işlemlerinde tarafınıza gönderilen faturanın 2.nüshasının arkasında bulunan; İADE Formunu doldurarak, ürün iade edilecek ise karşısına iade, değişim olacak ise ürün kodunun karşısına yeni istediğiniz ürünün kod, renk ve beden bilgilerini yazarak, faturanın arkasında belirtilen Fabrika adresimize göndermeniz gerekmektedir. Fabrika adresi: RELAKS MODE A.Ş – Sarnıç, Sanayi Cad. No:31 Fatih Mah. Gaziemir, İzmir - 0232 281 51 51 

• Üretim hatası veya hatalı ürün gönderimi gibi sebeplerden yapılan iade / değişim işlemlerinde, tüm kargo masrafları tarafımızdan karşılanmaktadır (sadece YURTİÇİ KARGO) ve ürünü teslim tarihinden itibaren ilk kırk beş (45) gün içerisinde talebinizi oluşturmanız gerekmektedir. 

• Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dâhil edilmeden, Ürün Birim Fiyatı + KDV şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde iade alınamamaktadır. 

• İade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğu kontrol edilmektedir. İadeniz kabul edildiğinde ve tarafımızdan para iadeniz gerçekleştiğinde e-mail ile bilgilendirilirsiniz. Bu işlemler 2 ila 5 gün sürebilmektedir. İadenin hesabınıza yansıma süresi ise banka tarafından belirlenmektedir, tarafımızdan müdahale edilememekle birlikte genel olarak iade işlemini takip eden 2 ila 8 gün içerisinde gerçekleşmektedir.